Ma 2024. április 19., péntek, Emma napja van. Holnap Tivadar napja lesz.

BETEGEK LELKI GONDOZÁSA

Beteg van a háznál? Gondolt-e arra, hogy a beteg ember lelke is gyógyulást igényel? A Jóisten betegségében is megerősíti az embert. A lelkipásztor szívesen felkeresi a betegeket, amennyiben nem tudnak kimozdulni otthonukból, és gyóntatást és áldoztatást kérnek. Amennyiben nincs szükség mindenkor a gyónásra, a lelkipásztori kisegítő keresi fel a betegeket áldoztatás végett.

Kórházba kerülés esetén: Minden kórházhoz tartozik katolikus lelkipásztor. Vagy hirdetőtáblán jelzi a kórház, vagy érdeklődni kell a kórház személyzeténél.

Itthon levő beteghez sürgős esetben, halálveszélyben (betegek kenete feladása végett) soron kívül hívhatják az atyát a plébánia telefonszámain.