Ma 2024. április 25., csütörtök, Márk napja van. Holnap Ervin napja lesz.

Dr. Veres András megyéspüspök úr 2014. évi, plébániánkat érintő dispozíciójában a következő áll: „Majnek Antal munkácsi megyéspüspök kérésére, a kárpátaljai magyar misszióba, három éves időtartamra Tóth András novai plébánost delegálja a főpásztor. … Kiss György zalaegerszegi börtönlelkész – felmentve eddigi megbízatásából – a novai Nagyboldogasszony Plébánia plébániai kormányzója lesz.”

Kiss György atya már július 31-én átköltözött a novai plébániára, melyet a késő délutáni órákban átvett az előző plébánostól,  Tóth András atyától.

Gyuri atya első ünnepi, vasárnapi szentmiséjére 2014. augusztus 3-án került sor Nován, Zalatárnokon, majd Szilvágyon.

A novai szentmise elején Gyuri atyát Vörös Bianka köszöntötte rövíd versével, majd az egyházközség világi elnöke Varga Jenőné Márta és Vörös Béláné köszöntötte ill. adta át a templomba járó közösség jelképes ajándékát. Gyuri atya - ahogy megismerhettük közvetlen, barátságos lelkipásztor, akinek közösségünk nagyon sok erőt, egészséget és kitartást kíván a rá váró feladatok elvégzéséhez. Imádkozzunk, hogy a jó Isten adjon lelki erőt, támogatást új lelkipásztorunknak!

KÉPGALÉRIA

Szili Ernő