A novai plébánia hivatalos honlapja

Ferenc pápa 2013. november végén, a férfi szerzetesrendek legfőbb elöljáróival való találkozója alkalmával jelentette be, hogy 2015 a megszentelt élet éve lesz. (A II. Vatikáni Zsinat 50. évfordulójának szellemében az eseménysorozat emlékezni kíván a megszentelt élet megújulásának termékeny előrehaladására.)

A megszentelt élet éve – amelyet szerzetesek éve elnevezéssel is használunk – az új egyházi évvel, 2014. advent első vasárnapjával (november 30.) kezdődik, és 2016. február 2-án, a megszentelt élet napján ér véget.

 

A megszentelt élet éve elnevezés átfogóbb. Olyan fogalom, amely az új formákat is magába foglalja. Beletartoznak a szerzetesek, az apostoli élet társaságainak, a krisztushívők hivatalos társulásainak és a világi intézményeknek tagjai; ezenkívül a remeték és a megszentelt szüzek.

 

A következő évben találkozhatunk a nemzetközi és magyar logo-val is, melyek jelképeinek magyarázata és az év eseményei, hírei megtalálhatók a www.szerzetesek.hu oldalon.

 

 

Hungarian Chinese (Traditional) Croatian English French German Italian Slovak Slovenian

BONUM TV

Idöjárás

Felhőkép

Egyes tartalmak megtekintéséhez az Acrobat Reader innét szabadon letölthető!

Keresés


Copyright © 2008-2014. All Rights Reserved.