A KÉPEK KÉSZÍTÉSÉT EZÚTON IS TISZTELETTEL MEGKÖSZÖNJÜK

SIMON BALÁZS ÚRNAK!

A templom eredeti barokk orgonája 1787-ből, Jetter János Jakab kőszegi mester műhelyéből került ki. Az 1970-es évek végétől leromlott állapota miatt teljesen használhatatlan hangszer teljes restaurálására, felújítására 2018-2019-ben  nyílt lehetőség. Az Emberi Erőforrások Minisztérium pályázata 15 millió forintot biztosított erre a célra, amit a község önkormányzata 1,2 millió Forinttal egészített ki. Az orgona szekrényének szakszerű, gondos helyreállítását a budapesti farestaurátor, Baracza Szabolcs végezte kollégáival. Az eredeti, I. világháborúban, 1918-ban elvitt ónsípokat helyettesítő horganysípok tönkrementek, helyükre új ónsípok kerültek, melyeket a Gyergyószentmiklóson működő Vox Humana orgonaépítő és alkatrészgyártó műhely gyártott le. A sípok behelyezését és hangolását a Soproni Orgonaépítő Kkt. munkatársai, Szabó András és Szarka György végezte el nagy szakértelemmel. Az orgona ünnepélyes megáldására a 2019. július 12-én 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében került sor, mely főcelebránsa Császár István püspöki helynök volt, a szentmisén részt vettek a lenti esperesi kerület ráérő lelkipásztorai. A zalatárnoki Baki Florentin zenei szolgálatával bemutatott szentmisét a zalaegerszegi Dankos Attila orgonaművész orgonakoncertje követte. Az évek óta hiányzó novai ministránsok helyett a lickóvadamosi Tóth Tamás segédkezett.

Az orgona jellemzői:1 manuálos (4 oktáv hangterjedelmű), a lábpedál 1,5 oktávos, a 6 (főmű) +1 (pedálmű) = 7 regiszteres, 2 segédeszközzel rendelkezik.

Tételek
ElsőElőző12KövetkezőUtolsó